header

Alergin - přírodní produkt

Charakteristika:

Alergin Alergin je doplněk stravy vhodný při alergických projevech. Alergin obsahuje přírodní biochemicky aktivní látky, které příznivě působí při přehnané reakci organismu na alergen, čímž pomáhají snižovat nepříjemné alergické projevy. Účinné látky Alerginu pocházejí z extraktů vybraných rostlin a nemají nepříjemné vedlejší účinky jako je například ospalost nebo celková únava. Je dodáván v balení po 100 kapslích.

Aktivní látky:

Obsah v 1 kapsli: extrakt perily křovité 200 mg, extrakt přímořské borovice 50 mg, beta-1,3/1,6-D-glukan z hlívy ústřičné 25 mg, zinek 7,5 mg, vitamín B6 2 mg.

Účinky:

Aktivní látky Alerginu se zapojují do mechanismů vedoucích k ovlivnění procesu uvolňování histaminu, a tím mohou mít vliv i na samotný vznik a průběh alergických reakcí. Současně také přispívají k normální funkci imunitního systému, poněvadž alergie i její průběh s ní úzce souvisí. Proto je vhodné začít s užíváním Alerginu s předstihem, aby byl náš organismus lépe připraven na období zvýšeného působení alergických látek z prostředí.

Extrakt perily křovité obsahuje některé aktivní sloučeniny, které se zapojují do antialergické a protizánětlivé reakce. Jsou to např. alfa pinen, karyophyllen, myristicin, beta sitosterol, apigenin, fenylpropanoid a některé další bioflavonidy, které působí jako protizánětlivé složky.

Extrakt z přímořské borovice dodává tělu zdraví prospěšné přírodní látky procyanidiny, které vykazují protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Beta-glukan je přírodní stimulátor imunitního systému, který rovněž vyniká antioxidačními vlastnostmi. Beta-glukan aktivuje přímo buňky imunitního systému, především makrofágy, které tvoří první obrannou linii organismu a jejich úlohou je pohlcování a likvidace cizorodých látek a urychlování obnovy poškozených tkání.

Zinek přispívá k normální syntéze bílkovin a přispívá k udržení normálního stavu zraku, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Zinek se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vitamín B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti. Také přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, přispívá k tvorbě červených krvinek a k regulaci hormonální aktivity. Rovněž přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.

Účel použití:

- k udržení normálních imunologických obranných reakcí

- k ovlivnění mechanismu vzniku přehnané reakce organismu na alergen

- k normální funkci imunitního systému

- k ochraně buněk před oxidativním stresem

Dávkování:

Děti 1 kapsle denně, dospělí 1-2 kapsle denně. Vyšší účinnosti se dosáhne konzumací po jídle (oběd případně večeře), zapít vodou. Vhodné pro dlouhodobé užívání. Užívat asi měsíc před očekávaným nástupem alergie, případně ihned s prvními příznaky a pokračovat po celé období. S nástupem prvních příznaků doporučujeme zvýšit dávku na 2 kapsle denně. Není určeno dětem do tří let, těhotným a kojícím ženám.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.alergin.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Při dodržení dávkování nejsou známy.

Prohlášení výrobce:

Alergin je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.