header

Chondrovit - kloubní výživa

Charakteristika:

Chondrovit Chondrovit je doplněk stravy s vyváženým poměrem glukosaminu a chondroitin sulfátu v kombinaci s MSM a dalšími biochemicky aktivními látkami, které přispívají k regeneraci chrupavky při zátěži a v případě přirozeného opotřebování kloubů, které souvisí s věkem. Tyto látky poskytují komplexní péči pro bolavé a namáhané klouby i páteř s dlouhodobým účinkem. Chondrovit je dodáván v balení po 100 tabletách.

Aktivní látky:

Obsahuje vhodný poměr glukosaminu, chondroitinsulfátu (žraločí), MSM a další biochemicky aktivní látky podílející se na metabolismu kostí a chrupavky (vápník, hořčík, draslík, fosfor, železo, zinek, mangan a vitamín D3).

Obsah v 1 tabletě: glukosamin hydrochlorid 375 mg, chondroitinsulfát (žraločí) 200 mg, methylsulfonylmethan 150 mg, vápník 30 mg, draslík 19 mg, hořčík 8 mg, fosfor 7,5 mg, železo 2,2 mg, zinek 1,4 mg, mangan 0,33 mg, vitamín D3 1,25 µg.

Účinky:

Glukosamin (C6H14NO5) je tělu vlastní, bazická sloučenina, která vzniká z glukózy náhradou hydroxylové skupiny (-OH) v poloze 2 za skupinu -NH2. Glukosamin se zabudovává do polysacharidů (glykosaminoglykanů - GAG), které mají v organismu různé funkce, např. váží vodu. Vzhledem k tomu, že jde o tělu vlastní látku, je často označován jako „kloubní výživa“. Podstata působení však spočívá v tom, že glukosamin je schopen příznivě ovlivnit rovnováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce.

Chondroitin sulfát je glykosaminoglykan nejvíce zastoupený ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky, kde váže vodu a propůjčuje tak chrupavce pružnost. Jde o polysacharid složený z pravidelně se opakujících monomerů glukuronátu a N-acetylgalaktosaminu (vzniká buď z galaktózy nebo z glukosaminu). N-acetylgalaktosamin je v jeho řetězci sulfatován na hydroxylovou skupinu v poloze 4 nebo 6 (chondroitin-4-sulfát a chodnroitin-6-sulfát). Silný záporný náboj osmoticky zadržuje vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Chondroitin sulfát najdeme i v ostatních pojivových tkáních.

MSM - methylsulfonylmethan - organická sloučenina síry, které se připisují protizánětlivé účinky.

Vitamín D přispívá k normální hladině vápníku v krvi a k udržení normálního stavu kostí a zubů. Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Železo se také podílí na procesu dělení buněk. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad a sacharidů a přispívá k normální syntéze bílkovin. Rovněž přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Zinek také přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vitamín D, železo a zinek přispívají k normální funkci imunitního systému.

Účel použití:

- při opotřebování kloubů související s věkem

- ke stimulaci regeneračních procesů chrupavky

- při nadměrné fyzické zátěži a aktivním sportu

Dávkování:

Děti 1 - 2 tablety denně, dospělí 3 - 4 tablety denně. Vyšší účinnosti se dosáhne konzumací po jídle (oběd případně večeře), zapít dostatečným množstvím tekutiny. Není určeno dětem do tří let. Vhodné pro dlouhodobé užívání. K účinné regeneraci chrupavky se doporučuje využívat 3 balení po dobu 90 dnů (1 balení Chondrovitu plus + 2 balení Chondrovitu). Pokud se znovu objeví bolestivost kloubů, je vhodné tuto regenerační kúru zopakovat.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.chondrovit.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní látky pocházející z mléka (laktóza). Nekombinovat s jinými přípravky obsahujícími vitamín D, aby nebyla překročena maximální denní dávka 10 μg vitamínu D.

Prohlášení výrobce:

Chondrovit je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.