header

Ferrumin - pro podporu tvorby červených krvinek a hemoglobinu

Charakteristika:

Ferrumin Ferrumin je doplněk stravy se speciální kombinací biochemicky aktivních látek pro podporu tvorby červených krvinek. Jejich nedostatek se objevuje zejména u žen a dospívajících dívek při silné menstruaci, u těhotných žen, dárců krve a vegetariánů. Pro tvorbu červených krvinek je důležitý dostatečný přísun železa, které se zapojuje do transportních mechanismů přenosu kyslíku a je aktivní složkou hemoglobinu. Pro účinné zabudování železa do krvinek je nezbytná také přítomnost dalších prvků a vitamínů. Ferrumin je velmi dobře snášen nevyvolává negativní žaludeční reakce. Je dodáván v balení po 100 kapslích.

Aktivní látky:

Obsah v 1 kapsli: železo 10 mg, měď 400 µg, molybden 20 µg, vitamín C 30 mg, vitamín B2 1 mg, vitamín B12 5 µg, kyselina listová 100 µg, biotin 75 µg.

Účinky:

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek, hemoglobinu a k přenosu kyslíku v těle. Železo také přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Pokles červených krvinek totiž může vést až k anémii, která se projevuje přetrvávající únavou, ztrátou chuti k jídlu, podrážděností a často i bolestí hlavy. Tělo nejlépe přijímá železo 2 hodiny po procitnutí, postupně během dne tato schopnost klesá.

Měď přispívá k normálnímu přenosu železa v krvi. Také přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k udržení normálního stavu pojivových tkání a k energetickému metabolismu.

Vitamín C zvyšuje vstřebávání železa a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Rovněž přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vitamín B2 přispívá k udržení normálních červených krvinek, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Vitamín B2 také přispívá k udržení normálního stavu sliznic a pokožky.

Vitamín B12 přispívá k normální tvorbě červených krvinek a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B12 se rovněž podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému, k energetickému metabolismu a k normální činnosti psychické i nervové soustavy.

Kyselina listová přispívá k normální krvetvorbě, k syntéze aminokyselin, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Kyselina listová současně přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.

Biotin přispívá k normálnímu metabolismu makroživin a k energetickému metabolismu. Také přispívá k normální psychické činnosti a k činnosti nervové soustavy.

Účel použití:

- pro podporu krvetvorby

- při silné menstruaci

- v těhotenství

- po darování krve

- při vegetariánské stravě

Dávkování:

Děti 1 kapsle denně, dospělí 1-2 kapsle denně. Vyšší účinnosti se dosáhne konzumací nalačno do dvou hodin po procitnutí a nejpozději 30 minut před jídlem. Zapít tekutinou (ne mlékem, zakysané nápoje se připouští). Případnou druhou kapsli užít nejpozději před obědem, konzumace v odpoledních a večerních hodinách je prakticky neúčinná. Není určeno dětem do tří let. Přibližně po 6 až 8 týdnech je vhodné provést kontrolní vyšetření krve a na základě výsledků případně prodloužit užívání o dalších 6 až 8 týdnů.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.ferrumin.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní složky pocházející z mléka (laktóza, sušené mléko).

Prohlášení výrobce:

Ferrumin je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.