header

Kamacit - podpora zažívání

Charakteristika:

Kamacit Kamacit je doplněk stravy na přírodní bázi pro podporu zažívání. Nejčastější poruchou zažívání je překyselení žaludku, což se projevuje jako pálení žáhy, pocit plnosti žaludku, nevolnost a nadýmání. Kamacit obsahuje ojedinělý čistě přírodní multiminerální komplex Aquamin pocházející z mineralizovaných mořských řas rodu Lithothamnion sp., který pomáhá upravovat hladinu žaludeční kyseliny. Kamacit je vhodný i při žaludečních obtížích vyvolaných překyselením žaludku v průběhu těhotenství a kojení. Je dodáván v balení po 100 tabletách.

Aktivní látky:

Obsah v 1 tabletě: vápník 300 mg, hořčík 25 mg, jód 33 µg a dalších 73 minerálních látek a stopových prvků (K, P, S, Na, Fe, Cu, Mn, Zn, B, I, Se, Mo, Co, Ni, F ….) pocházející z multiminerálního přírodního komplexu Aquamin – zvápenatělé mořské řasy rodu Lithothamnion sp.

Účinky:

Zvláštní porézní struktura multiminerálního komplexu podobající se včelím plástům způsobuje, že Aquamin má velký sorbční povrch, je tedy schopen účinné pufrace. Kyselina jednak reaguje s minerálními komplexy za vzniku sloučenin, u nichž se kyselost již neprojevuje a druhý efekt spočívá ve vazbě protonů na polysacharidy tvořící složku organické části komplexu. Tyto sacharidy mají schopnost vázat velké množství protonů a jsou tedy schopny plnit svoji pufrační funkci dlouhodoběji.

Kamacit je vhodný jako přírodní zdroj vápníku. Poskytuje vysoce vstřebatelný biologicky aktivní vápník a současně je významným zdrojem dalších důležitých minerálních látek a stopových prvků nezbytných pro udržení celkového zdraví.

Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů a přispívá k normálnímu energetickému metabolismu. Také přispívá k normální činnosti svalů a k normální funkci nervových přenosů. Rovněž se podílí na procesu dělení a specializace buněk a je potřebný k udržení normálního stavu kostí a zubů.

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k elektrolytické rovnováze a podílí se na procesu dělení buněk. Také přispívá k normální syntéze bílkovin, k energetickému metabolismu, k normální činnosti svalů a nervové soustavy. Hořčík je rovněž nezbytný k udržení normálního stavu kostí a zubů (při konzumaci 3 tbl. Kamacitu/den).

Jód přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím, k normální činnosti nervové soustavy a k energetickému metabolismu. Současně přispívá k udržení normálního stavu pokožky a k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k její činnosti.

Účel použití:

- při překyselení žaludku a pálení žáhy

- při žaludečních obtížích

- na obohacení stravy vápníkem

Dávkování:

Děti při obtížích 1 tabletu, maximální dávka 2 tablety denně. Dospělí při obtížích 1 tabletu, maximální dávka 4 tablety denně, zapít vodou. Není určeno dětem do 3 let.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.kamacit.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Při dodržení dávkování nejsou známy. Pouze u osob s dispozicemi k tvorbě ledvinných kamenů se doporučuje užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Z důvodů vyššího obsahu vápníku není přípravek vhodný pro osoby se sníženou funkcí ledvin. Kamacit obsahuje jód, proto by zejména osoby s poruchou funkce štítné žlázy neměly překračovat maximální denní dávku 4 tablety. Nekombinovat s přípravky obsahujícími jód.

Prohlášení výrobce:

Kamacit je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.