header

Lactavit - špičkový výrobek pro těhotné a kojící ženy

Charakteristika:

Lactavit Lactavit je moderní doplněk stravy pro podporu kojení. Lactavit obsahuje minerální látky především vápník, zinek a mangan ve vysoce vstřebatelné formě, které jsou navíc obohacené o živé buňky Lactobacillus acidophilus. Tato kombinace vytváří mimořádně účinný komplex vhodný jako doplněk stravy zejména u těhotných a kojících žen. Je dodáván v balení po 100 tabletách.

Aktivní látky:

Obsah v 1 tabletě: vápník 68,5 mg, draslík 48 mg, fosfor 19 mg, hořčík 18 mg, zinek 3,65 mg, mangan 0,84 mg, železo 0,55 mg, Lactobacillus acidophilus.

Účinky:

Vápník, zinek i mangan jsou minerální látky potřebné pro udržení normálního stavu kostí. Vápník také přispívá k normální činnosti svalů a nervových přenosů (2 tbl. Lactavitu/den). Mangan a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek také přispívá k normální funkci imunitního systému, k plodnosti a reprodukci, k syntéze DNA a správnému metabolismu makroživin.

Lactobacillus acidophilus je mléčná bakterie s probiotickými účinky, pomáhá vytvářet a udržovat optimální střevní mikroflóru, a proto je vhodná při žaludečních a střevních obtížích a po dlouhodobém užívání antibiotik.

Účel použití:

- v období těhotenství a kojení

- vhodný u dětí v období intenzívního růstu

- v případech překyselení žaludku

- v období rekonvalescence a léčbě antibiotiky

Dávkování:

Děti 1-2 tablety denně, dospělí 1-3 tablety denně. Užívat nejlépe během jídla nebo po jídle. Účinek se zesiluje při současné konzumaci mléka. Při žaludečních potížích se doporučuje konzumace před jídlem a zapít vodou. Není vhodné pro děti do tří let.

- u těhotných žen 1-2 tbl. denně

- u kojících žen 3-5 tbl. denně

- u dětí v období růstu 1-2 tbl. denně

- při žaludečních potížích a při rekonvalescenci 2-4 tbl. denně

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.lactavit.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní látky pocházející z mléka (laktóza, sušené mléko).

Prohlášení výrobce:

Lactavit je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.