header

Menostabil - menopauza, hormony

Charakteristika:

Menostabil Menostabil je čistě přírodní nehormonální doplněk stravy vhodný v období menopauzy. Obsahuje fytoestrogeny z jetele lučního, smldince chlupatého a anděliky čínské, jejichž působení se podobá účinkům ženských pohlavních hormonů estrogenů. Menostabil díky svému složení působí příznivě nejen na fyzickou, ale i duševní rovnováhu žen v období menopauzy. Je dodáván v balení po 100 kapslích.

Aktivní látky:

Obsah v 1 kapsli: extrakt z květu a natě červeného jetele (Trifolium pratense) 200 mg, extrakt z listů a květů třezalky tečkované (Hypericum perforatum) 75 mg, extrakt z kořene smldince chlupatého (Dioscorea villosa) 50 mg, extrakt z kořene anděliky čínské (Angelica sinensis) 50 mg.

Jsou používány pouze standardizované extrakty rostlin s deklarovaným obsahem účinných látek.

Účinky:

Menostabil obsahuje čistě přírodní extrakty, které jsou zdrojem rostlinných látek (fytoestrogenů) s účinky podobnými ženským pohlavním hormonům - estrogenům.

Mezi nejbohatší zdroj fytoestrogenů patří červený jetel, který obsahuje 4 izoflavony (daidzein, genistein, formononetin a biochanin A). Spolu s fytoestrogeny ze smldince chlupatého a anděliky čínské v denní dávce 40 - 80 mg izoflavonů pomáhají obnovit hormonální rovnováhu, a tím zmírnit nebo odstranit nepříjemné projevy menopauzy. Fytoestrogeny mají rovněž ochranný efekt na cévní a kardiovaskulární systém a mají pozitivní vliv na hustotu kostí. Ke zmírnění nespavosti, nervozity a úzkostných stavů účinně působí extrakt z třezalky tečkované, který podporuje metabolismus serotoninu, čímž příznivě ovlivňuje mozkové funkce bez vedlejších účinků.

Účel použití:

- k příznivému ovlivnění příznaků menopauzy jako jsou návaly horka, pocení, bušení srdce, změny nálady, deprese, poruchy spánku a koncentrace

- v případech, kdy ženy nemohou nebo nechtějí užívat hormonální substituční léčbu

Dávkování:

Dospělí 1-2 kapsle denně po jídle. Při mírnějších projevech menopauzy se užívá 1 kapsle, při výraznějších obtížích 2 kapsle denně po jídle. Určeno pro dlouhodobé užívání. Nezpůsobuje váhový přírůstek. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.menostabil.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Vzhledem k obsahu třezalky je u citlivých osob možnost fotosenzibilizace, což se projevuje nepravidelným zarudnutím pokožky po delším pobytu na slunci. Citlivé osoby by se proto měly vyhnout delšímu pobytu na přímém slunci.

Prohlášení výrobce:

Menostabil je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.