header

Osteo - k udržení normálního stavu kostí

Charakteristika:

Osteo Osteo je moderní doplněk stravy s minerály, které přispívají k udržení normálního stavu kostí, a s vitamínem D, který přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu. Osteo se vyznačuje vysokým obsahem vápníku ve formě, která není závislá na kyselosti žaludku, a přesto je výborně vstřebatelná. Kromě vápníku obsahuje ještě další látky nezbytné pro účinné zabudování vápníku do kostí.

Osteo je vhodné pro seniory, pro osoby s nedostatečnou fyzickou aktivitou a sedavým způsobem života a po úrazech (zlomeniny, naštípnuté kosti). Je také vhodné pro kuřáky a časté konzumenty alkoholu, osoby s nízkou konzumací mléka a mléčných výrobků, pro dospívající děti a pro ženy v období menopauzy. Je dodáváno v balení po 100 tabletách.

Aktivní látky:

Obsah v 1 tabletě: vápník 300 mg, fosfor 75 mg, hořčík 20 mg, zinek 3,35 mg, mangan 0,9 mg, měď 500 µg, fluor 0,25 mg a vitamín D3 2,5 µg.

Minerální látky (vápník, hořčík, zinek, mangan, měď) jsou vázány ve formě laktátů (mléčnanů), část vápníku je vázána i ve formě citrátu a fosfátu.

Účinky:

Vápník, fosfor, hořčík, zinek a mangan jsou minerální látky nutné k udržení normálního stavu kostí.

Vitamín D přispívá k normální hladině vápníku v krvi a současně přispívá ke vstřebávání a využití vápníku a fosforu. Vitamín D se také podílí na procesu dělení buněk, přispívá k udržení normálního stavu zubů, činnosti svalů a k normální funkci imunitního systému.

Vápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální funkci nervových přenosů a k činnosti svalů. Vápník se podílí na procesu dělení a specializace buněk a je nutný pro udržení normálního stavu zubů.

Fosfor přispívá k energetickému metabolismu, k funkci buněčných membrán a přispívá k udržení normálního stavu zubů (při konzumaci 2 tbl. Ostea).

Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy a k psychické činnosti, přispívá k normální činnosti svalů a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Hořčík se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální syntéze bílkovin, k elektrolytické rovnováze a k energetickému metabolismu (při konzumaci 3 tbl. Ostea).

Zinek přispívá k normální syntéze bílkovin, k metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, mastných kyselin a makroživin, přispívá k normální syntéze DNA a k plodnosti a reprodukci. Také přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, k udržení normálního stavu vlasů, nehtů, pokožky, zraku a k normální funkci imunitního systému.

Mangan přispívá k normální tvorbě pojivových tkání, k energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Měď přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, k normální funkci imunitního systému, k energetickému metabolismu a k udržení normálního stavu pojivových tkání.

Fluorid přispívá k zachování mineralizace zubů.

Složení a poměr všech účinných látek je uzpůsoben tomu, aby byly maximálně podpořeny remodelační procesy v kostní tkáni. Týká se to jak organické části kosti (síťovina), tak i kostního minerálu.

Účel použití:

- na doplnění minerálů, které přispívají k udržení normálního stavu kostí

- po úrazech (zlomeniny, naštípnuté kosti)

- v období intenzivního růstu

Dávkování:

Děti v období růstu 1 - 2 tablety denně, dospělí 2 - 3 tablety denně. Dávkování je závislé na příjmu vápníku v potravě. Horní hranice doporučené dávky se použije v případech úplné absence v konzumaci mléčných výrobků. V období růstu (12 - 18 let) 1 tableta denně. Konzumovat po hlavním jídle (oběd případně večeře), zapít dostatečným množstvím tekutiny. Při užívání tohoto přípravku je nutné dodržovat pitný režim. Není určeno dětem do tří let. Určeno pro dlouhodobé užívání.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.osteo-osteoporoza.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

U osob s ledvinovými nebo žlučníkovými kameny je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem. Nekombinovat s jinými doplňky stravy obsahujícími vitamín D, aby nebyla překročena maximální denní dávka 10 µg vitamínu D.

Prohlášení výrobce:

Osteo je vyráběno podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.