header

Prostabil - vhodná péče o prostatu

Charakteristika:

Prostabil Prostabil je doplněk stravy s rostlinnými extrakty, vitamíny a minerály pro komplexní péči o prostatu. Jsou to především přírodní látky obsažené v extraktu z plodu trpasličí palmy (Serenoa repens), slivoně africké (Pygeum africanum) s vysokým obsahem mastných kyselin a fytosterolů a vrbovky malokvěté, které příznivě působí při problémech se zvětšenou prostatou. Díky protizánětlivým účinkům také příznivě působí i na močový měchýř. Prostabil je dodáván v balení po 100 kapslích.

Aktivní látky:

Obsah v 1 kapsli: extrakt trpasličí palmy (Serenoa repens) 160 mg, extrakt vrbovky malokvěté (Epilobium parviflorum) 100 mg, extrakt slivoně africké (Pygeum africanum) 50 mg, vitamín E 10 mg, zinek 7,5 mg, lykopen 2 mg, selen 25 µg.

Jsou používány pouze standardizované extrakty rostlin s deklarovaným obsahem účinných látek.

Účinky:

Extrakty z plodu trpasličí palmy (Serenoa repens) a z kůry slivoně africké (Pygeum africanum) a z listů vrbovky malokvěté obsahují přírodní látky s vysokým obsahem mastných kyselin a fytosterolů, které pravděpodobně působí proti hyperaktivitě alkalické 5-alfa reduktázy. Ta se uplatňuje při přeměně testosteronu na dihydrotestosteron (DHT). Zvýšené množství DHT v krvi je jednou z hlavních příčin zvětšování prostaty a vypadávání vlasů. Těmto extraktům se rovněž připisují i protizánětlivé účinky, proto příznivě působí i na močový měchýř a nesnižují kvalitu sexuálního života.

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, makroživin a mastných kyselin. Přispívá také k normální syntéze DNA, k plodnosti a reprodukci, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému.

Selen přispívá k normální spermatogenezi, k normální funkci imunitního systému a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Účel použití:

- u mužů ve středním a zralém věku

- při prostatických obtížích způsobených benigní hyperplazií prostaty (poruchy močení, nutkavá potřeba, časté, namáhavé a bolestivé močení, slabý proud moči, pocit nedokonalého vyprázdnění)

- pro podpoření správné funkce močového měchýře a pohlavního ústrojí

Dávkování:

Dospělí 1-2 kapsle denně po jídle. Při mírnějších prostatických obtížích se doporučuje užívat 1 kapsli po jídle, při výraznějších obtížích užívat 2 kapsle po jídle, zapít vodou. Příznivý účinek lze očekávat po 4-6 týdnech užívání. Určeno pro dlouhodobé užívání. Není určeno dětem.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky přes internetový obchod nebo jej lze zakoupit ve vybraných lékárnách, případně prodejnách zdravé výživy. Pokud výrobek ve vaší oblíbené lékárně není k dostání, vyžádejte si jeho objednání. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se aktivně naše firma účastní nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní denzitometrické laboratoře.

Další informace na www.prostabil.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní látky pocházející z mléka (laktóza, sušené mléko).

Prohlášení výrobce:

Prostabil je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.