header

VitalChrom - hladina cukru pod kontrolou

Charakteristika:

VitalChrom VitalChrom je doplněk stravy s vyváženou kombinací aktivních látek (především chróm, koenzym Q10, vitamíny B1, B2, B3, B5 a kyselina alfalipoová), které příznivě ovlivňují energetický metabolismus a metabolismus cukrů a makroživin. Je dodáván v balení po 60 kapslích.

Aktivní látky:

Obsah v 1 kapsli: chróm 40 µg, vitamíny B1 1,1 mg, B2 1,4 mg, B3 16 mg, B5 6 mg, koenzym Q10 20 mg, kyselina alfa-lipoová 100 mg. Informace o obsahu účinných látek zašleme na vyžádání. E-mail: agrobac@seznam.cz, telefon: 577 981 893 v pracovní dny od 7 hod do 14.30 hod.

Účinky:

Chróm se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi a přispívá k normálnímu metabolismu makroživin.

Thiamin (B1) přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Rovněž přispívá k normální psychické činnosti a k normální činnosti srdce.

Riboflavin (B2) přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Také přispívá k udržení normálního stavu sliznic a pokožky a přispívá k udržení normálních červených krvinek. Riboflavin rovněž přispívá k udržení normálního stavu zraku a k normálnímu metabolismu železa. Také přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Niacin (B3) přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Také přispívá k udržení normálního stavu sliznic a pokožky a současně přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Kyselina pantothenová (B5) přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitamínu D a některých neutotransmiterů. Také přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a podílí se také na normální mentální činnosti.

Koenzym Q10 je sloučenina funkčně podobná vitamínům a je obsažena ve většině lidských buněk. Koenzym Q10 významně přispívá ke konverzi energie z potravy do chemické energie ATP. Nejvíce Q10 tedy obsahují srdce, plíce, játra, tedy orgány s největšími požadavky na energii.

Q10 má dvě základní funkce. Jednak pomáhá v přeměnách v elektronovém transportním řetězci na membráně mitochondrií, například u akceptoru zvaného cytochrom bc1. Za druhé slouží jako antioxidant v mitochondriích a lipidových membránách, brání tyto struktury před volnými radikály. Koenzym Q10 je z části syntetizován v těle, z části je přijímám potravou. S věkem však klesá podíl vlastní syntézy a v orgánech dochází k poklesu tkáňové koncentrace Q10.

Kyselina alfa-lipoová je látka patřící do skupiny vitamínů označovaných jako B13. Kyselina alfa-lipoová je potřebná při celé řadě biochemických pochodů v lidském těle. Zúčastňuje se hlavně procesů, ve kterých je v lidském těle uvolňována energie a je regulována hladina cukrů v krvi. Přispívá tedy ke snížení hladiny krevního cukru a pomáhá udržovat její stálou hladinu. Současně patří kyselina alfa-lipoová mezi významné antioxidanty. V potravinách ji můžeme nalézt v mase, játrech, špenátu a pivovarských kvasnicích.

Účel použití:

- pro podporu metabolismu cukrů a makroživin

- ke snížení únavy a vyčerpání

- k normální funkci nervového systému

- k ochraně buněk před oxidativním stresem

Dávkování:

1x denně 1 kapsli zapít vodou nebo jiným vhodným nápojem. V případě sportování 2x 1 kapsli denně. Pro redukci hmotnosti: alespoň 2 hodiny po jídle a nejméně 1,5 - 2 hodiny před dalším jídlem. Vhodné místo dopolední eventuelně odpolední svačiny. Pro podpoření nárůstu svaloviny: během hlavního jídla (oběd, večeře) nebo bezprostředně po jídle.

Nepřekračovat doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do tří let.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci jakýchkoliv doplňků stravy konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky od výrobce, u vybraných výživových poradců a v některých fitcentrech. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se účastníme, nebo v rámci měření při výjezdech naší mobilní laboratoře. Síť prodejců se postupně rozšiřuje.

Další informace na www.vitalchrom.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní látky pocházející z mléka (laktóza).

Prohlášení výrobce:

VitalChrom je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.