header

VitalChrom Shake R - částečná náhrada stravy při hubnutí

Charakteristika:

VitalChrom Shake R VitalChrom Shake R je potravina pro zvláštní výživu určená ke snižování tělesné hmotnosti při dodržení nízkoenergetické stravy. Je to sypká směs pro přípravu koktejlu, který je vhodný jako náhrada 1 - 2 hlavních jídel. Nahrazení dvou denních jídel tímto koktejlem při nízkoenergetické dietě přispívá ke snížení hmotnosti. Nahrazení jednoho denního jídla koktejlem VitalChrom Shake R při nízkoenergetické dietě přispívá k udržení hmotnosti po jejím snížení. Nezbytnou součástí musí být i běžné pokrmy a potraviny včetně dodržování dostatečného příjmu tekutin. Koktejl, který se připraví smícháním 33 g směsi VitalChrom Shake R s 250 ml polotučného mléka, poskytuje vyváženou kombinaci kvalitních bílkovin, vhodných tuků a vlákniny z různých rostlinných zdrojů obohacené komplexem nezbytných vitamínů a minerálů. VitalChrom Shake R je dodáván v balení po 500 g.

Aktivní látky:

Obsah ve 100 g: beta-glukany 4,5 g, vitamín C 60 mg, vitamín E 9 mg, vitamín B1 3,3 mg, vitamín B2 4,2 mg, vitamín B6 1,36 mg, vitamín B12 1,9 µg, niacin 48,5 mg, kyselina pantothenová 4,5 mg, β-karoten 3,8 mg, kyselina listová 180 µg, biotin 37,8 µg, vitamín D3 4,5 µg, vápník 636 mg, hořčík 287 mg, draslík 1515 mg, fosfor 500 mg, sodík 528 mg, železo 14,5 mg, zinek 8,6 mg, mangan 1,5 mg, měď 1 mg, molybden 50 µg, selen 55 µg, jód 120 µg, chróm (Cr3+) 120 µg.

Kationty mikroprvků jsou vázány ve fyziologicky účinné laktátové formě. Laktát chrómu je součástí speciálního organického komplexu označovaného v odborné literatuře jako glukózotoleranční faktor (GTF).

Účinky:

Vitamíny a minerály hrají důležitou roli v řadě biochemických reakcí, podílejí se na zabezpečení fyziologických funkcí prakticky všech tkání lidského organismu. Beta-glukany přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi (*). Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g beta-glukanů z ovsa, ovesných otrub, ječmene, ječných otrub nebo směsí těchto zdrojů denně tj. 2 porce VitalChrom Shake R.

Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Současně přispívá i k tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní, kůže a zubů, přispívá k energetickému metabolismu a k normální psychické činnosti a k činnosti nervové soustavy.

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vitamín B1 přispívá k normální psychické činnosti a k činnosti srdce.

Vitamín B2 přispívá k udržení normálního stavu zraku, k metabolismu železa, k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Vitamín B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti. Také přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, přispívá k tvorbě červených krvinek a k regulaci hormonální aktivity. Rovněž přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.

Vitamín B12 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k normální tvorbě červených krvinek. Rovněž přispívá k činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.

Niacin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, psychické činnosti a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Niacin rovněž přispívá k udržení normálního stavu pokožky a sliznic.

Kyselina pantothenová přispívá k normální mentální činnosti, k energetickému metabolismu a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Také přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitamínu D a některých neurotransmiterů.

Kyselina listová přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a přispívá k normální funkci imunitního systému. Současně se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální syntéze aminokyselin a k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Také přispívá k normální psychické činnosti a ke krvetvorbě.

Vitamín D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu. Rovněž přispívá k normální hladině vápníku v krvi a k udržení normálního stavu kostí a zubů. Vitamín D se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a udržení normální činnosti svalů.

Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů a přispívá k normálnímu energetickému metabolismu. Také přispívá k normální činnosti svalů a k normální funkci nervových přenosů. Rovněž se podílí na procesu dělení a specializace buněk a je potřebný k udržení normálního stavu kostí a zubů.

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k elektrolytické rovnováze a podílí se na procesu dělení buněk. Také přispívá k normální syntéze bílkovin, k energetickému metabolismu, k normální činnosti svalů a nervové soustavy. Hořčík je rovněž nezbytný k udržení normálního stavu kostí a zubů.

Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy a svalů a rovněž přispívá k udržení normálního krevního tlaku.

Fosfor přispívá k energetickému metabolismu, k funkci buněčných membrán a přispívá k udržení normálního stavu zubů.

Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, podílí se na tvorbě červených krvinek, hemoglobinu a na přenosu kyslíku v těle. Také se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Zinek přispívá k normální syntéze bílkovin a přispívá k udržení normálního stavu zraku, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Zinek se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Mangan přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k udržení normálního stavu kostí a k tvorbě pojivových tkání a ochraně buněk před oxidativním stresem.

Měď přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání, k pigmentaci pokožky a vlasů. Také přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy a k přenosu železa v těle. Měď přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Selen přispívá k normální spermatogenezi, k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a k činnosti štítné žlázy. Selen také přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Jód přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím, k normální činnosti nervové soustavy a k energetickému metabolismu. Současně přispívá k udržení normálního stavu pokožky a k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k její činnosti.

(*) Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin jiných než tvrzení o snížení rizika onemocnění a o vývoji a zdraví dětí.

Účel použití:

- ke snižování tělesné hmotnosti

- k udržení hmotnosti po její redukci

- při nevyvážené stravě nebo redukčních dietách

- k doplnění živin při zvýšené fyzické aktivitě

Dávkování:

33 g směsi VitalChrom Shake R se rozmíchá v 250 ml polotučného mléka (1 porce). Použití při snižování hmotnosti: nahraďte dvě denní jídla tímto koktejlem při dodržení nízkoenergetické diety. Použití při udržení hmotnosti: nahraďte jedno denní jídlo tímto koktejlem při dodržení nízkoenergetické diety. Určeno osobám starším 18 let.

Nutriční údaje v 1 porci: energie 911 kJ/217 kcal, tuky 6,8 g, z toho nasycené mastné kyseliny 2,87 g, sacharidy 15,8 g, z toho cukry 12,0 g, bílkoviny 19,9 g, vláknina 6,9 g, sůl 0,69 g.

Související informace:

Je vhodné případnou konzumaci konzultovat s odborníky případně se svým ošetřujícím lékařem.

Výrobek lze získat formou dobírky od výrobce, u vybraných výživových poradců a v některých fitcentrech. Lze jej také koupit na výstavách, kterých se účastníme, nebo při spiroergometrickém měření prováděném na pracovišti pro studium energetického metabolismu v Trnavě u Zlína.

Další informace na www.vitalchrom.cz

Nežádoucí účinky a kontraindikace:

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní látky pocházející z mléka, vajec, sóji a lepek.

Prohlášení výrobce:

VitalChrom shake R je vyráběn podle standardů správné výrobní praxe (GMP - Good Manufacture Practice) a v souladu se systémem kritických bodů ve výrobě (HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Point).

Dáváme Vám jistotu, že výrobek byl vyroben za podmínek splňujících kritéria spolehlivosti, hodnověrnosti a kvality. Pro výrobu byly použity suroviny s výbornou vstřebatelností. Použité aktivní látky jsou vědecky prověřeny a mají odborně zdokumentované účinky.

Každá vyrobená šarže podléhá přísnému laboratornímu dozoru a je z ní archivován kontrolní vzorek minimálně po dobu trvanlivosti dané šarže. Stejně tak je archivována kompletní výrobní dokumentace se všemi údaji umožňující kdykoliv provést dodatečné zhodnocení a posouzení.

Výroba je pod průběžným hygienickým dozorem. Výrobek je notifikován na Ministerstvu zdravotnictví ČR.